Navnegårder på Eiker
Alfabetisk liste over gårder i [Øvre Eiker kommune|Øvre Eiker] og [Nedre Eiker kommune|Nedre Eiker]
- Ammerud - underbruk av Myre (gnr.164) på Øvre Eiker
- Arneberg (gnr.27) på Øvre Eiker
- Bakkerud (gnr.146) på Øvre Eiker
- [[Baksteval Øvre Eiker|Baksteval (gnr.118) på Øvre Eiker
- Basserud (gnr.132) på Øvre Eiker
- Berg(gnr.61) på Øvre Eiker
- Bermingrud på Øvre Eiker (gnr.82)
- Besseberg på Øvre Eiker (gnr.36)
- Boksrud Øvre Eiker|Boksrud på Øvre Eiker (gnr.157)
- Bollerud Øvre Eiker|Bollerud (gnr.119)
- Bomengen Øvre Eiker|Bomengen - underbruk av Sem (gnr.73) på Øvre Eiker
Borge øe 69-178-174 borge nedre 63-179-175
Møllenhof 81-240-41
Brekke ØE 188-68-111
Brekke ne 123-234-35
Bryn 179-48-21
Bråta 151-17-17
Burud 64-195-193
Busland 159-36-15
Daler øe 57-190-186 Nordre 139-9-9 Søndre 133-5-6
Nordre Darbu 215-109-156
Søndre Darbu
Dramdal 87-206-204 Dramsrud -49-22-141 Eik l - 30-121-44 Eik s- 11-120-43
Eknes n 109-238-39
Eknes s- 93-239-40
Fallaksøya 114-243-44
Fiskum nedre 208-107-153
Fiskum prgd - 220-108-154
Fjerdingstad 120-200-198
Flesaker 27-117-40
Flessewberg 197-61-8
Fossesholm priv-72-39 + 115
Fossum 35-161-83
Foterud 228-103-149
Fåsen nedre 4-125-48???
Fåsen øvre 5-127-50
Gevelt 88-212-95
Gommerud 174-62-33
Gorud 38-148-70
Grav 152-31-25
Grefsrud 46-147-69
Grøsland 25-164-86
Gulliksrud nedre 223-95-142
Gulliksrud øvre 225-96-143
Gunhildrud 214-73-116
Gunhildrud øde 226-74-117
Haga nordre 105-224-106
Haga søndre 95-225-107
Hals lille 7-137-60
Hals store 6-136-59
Hamre nordre 194-69-112
Hamre søndre 189-70-113
Harstad
49-171-167
Haug prgd priv-155-77
Haugerud
168-42-6
Haugset 38-148-71
Hedenstad 173-64-35
Hegstad 200-114-161
Herstrøm 97-242-43
Hobbelstad nordre 90-221-100
Hobbelstad søndre x-219-101
Hoen nedre 24-157-79
Hoen øvre 16-156-78
Hokksund x-220-102
- Hole (gnr.31]) i Øvre Eiker
196-58-31
(Holmeløkken) x-250-138
Holte mellom 48-175-171
Holte nordre 59-176-172
Holte søndre 51-174-170
Horgen nedre 76-228-110
Horgen nordre 91-227-109
Horgen søndre 100-233-34
Horne mellom 160-24--2
Horne nordre 157-25-3
Horne søndre 156-23-1
Horsrud 86-205-203
Humlebekk 43-159-81
Hvidsten 70-169-165
(Hyttestøen) x-192-190
Hære 55-189-185
Jaren
68-183-179
Jøranrud 235-90-133
(Kjennerudvannet) x-915-140
Klommestein 129-226-108
Klunderud 217-82-125
Knive nordre 84-203-201
Knive søndre 85-204-202
Kofstad 224-92-135
Kolberg lille
28-135-58
Kolberg mellom 29-134-57
Kolberg store 3-133-56
Kolbjørnsrud 128-201-199
Kolbrek 96-210-93
Kolkinn 233-77-120
Kolsrud 229-100-147
Korsgården 147-16-16
Korshorgen 77-232-33
Korvall nordre 136-22-22
Korvall søndre 155-21-21
Krekling 219-86-129
Krok 135-29-23
Krokstad 79-237-38
Kruke 124-216-99
Kverk 107-208-91
Kårtvet 207-85-128
Langerud nordre 121-214-97
Langerud søndre 108-215-98
Langesø 165-1-1
(Lantverksløøkka) x-251-139
Lerberg 90-221-103
Leversby nordre 99-198-196
Leversby søndre 98-199-197
Li 58-177-173
Lilleby 92-222-104
Lilleås priv-154-76
Lilleås nedre priv-153-75
Liverud 239-91-134
Lo vestre 185-45-18
Lo østre 182-44-17
Lobben lille 61-187-183
Lobben store 50-188-184
Lodenåsen 163-19-19
Lunde nordre 13-122-45
Lunde søndre 12-123-46
Lundebakken 14-124-47
Lundteigen 200-116-163
Lyngås 40-167-89
Lysaker 80-236-37
Låtan 169-37-16
Mjøndalen 166-12-12
Muggerud 221-102-148
Myre 26-168-164
Ammerud 44-168-164
Møllenhof (Borge) 81-240-41
Måsnes søndre 17-118-41
Måsnes nordre 15-119-42
Narverud mellom 131-3-4
Narverud nordre 132-4-5
Narverud søndre 138-2-3
Nwedberg nordre 154-34-29
Nedberg søndre 143-32-28
Neset 67-172-168
Nesthorne 137-33-5
Nikkelsrud 111-26-27
Nordengen x (under Narverud)-6-7
Nyrud 231-97-144
Paule 200-113-160
Pålsåsen 164-20-20
Rakkestad 52-173-169
Reiersrud 65-186-182
Ristvet 63-180-176
Rolfsrud 162-43-7
Rud 210-105-151
Rud nordre 201-112-159
Rud søndre 202-111-158
Rustaden 238-104-150
Rygg mellom 140-10-10
Rygg nedre 134-11-11
Rygg øvre 145-8-8
Røkeberg lille 195-55-28
Røkeberg mellom 176-57-30
Røkeberg store 175-56-29
Røren 23-150-72
Råen mellom 213-80-123
Råen nordre 205-79-122
Råen søndre 206-81-124
Sanden 75-223-105
Sem Priv-151-73
Skalpe 153-28-26
Skar 122-207-90
Skarberg 127-202-200
Skarra nordre 9-131-54
Skarra søndre 10-132-55
Skarrud
236-78-121
Skibrek 125-211-94
Skistad nedre 141-39-13
Skistad øvre 1442-38-12
Skjelbred 200-115-162
Skjoldhorne 161-27-4
Skjøl 8-139-62
Skot nordre 56-193-191
Skot søndre4 priv-194-192
Skotselv priv-191-187
Skramnes 150-30-24
Skraperud 232-93-137
(Skredderplassen) x-253-2
Smørgrav 177-53-26
Solberg 45-165-87
Solberg 102-244-45
Solli 62-182-178
Solløs 144-13-13
Spisholt 218-88-131
Spæren nordre 31og32-129-52
Spæren søndre 9-130-53
Stasengen x-128-51
Stablum nordre 203-219-126
Stablum søndre 211-84-127
Stenberg 104-235-36
Stenset 20-166-88
Stenset lille 126-241-42
Stenshorne 158-40-11
Strømbo 130-209-92
Stubberud 34-158-80
Stubbwerud i Skoger 240-7-x
Sønju 54-184-180
Sørby 180-50-23
Såsen lille 191-67-38
Såsen store 171-66-37
Teie 170-41-9
Teigen 234-94-141
Temte nedre 78-231-32
Temte øvre 94-229-30
(Tensjøhengslet) 94-230-31
Tobias-Ås 47-144-67
Torberg 184-63-34
Tronrud 66-170-166
Tveten 167-35-14
Ulleland priv-192-189
Ullern 89-213-96
Ulverud 112-245-46
(Utsikten) x-256-188
Varlo nordre 21-163-85
Varlo søndre 36-162-84
Vego 204-87-130
Verp 72-196-194
- Vestby (gnr.177) på Øvre Eiker
Vestfossen priv-126-49
Viken nordre 149-15-15
Viken søndre 148-14-14
Vinnes lille 113-248-49
Vinnes nordre 101og118-247-48
Vinnes store 83-249-50
Vinsvoll nordre 192-59-32
Vinsvoll søndre 193-60-10
Volstad 181-47-20
Vålen nordre 187-51-24
Vålen søndre 178-52-25
Ødegården 39-145-68
Ødeskogen 71-185-181
Ødeverp 119-197-195
Østerud 190-71-114
Åker 186-46-19
Ås mellom 33-141-64
Ås nordre 22-143-66
Ås søndre 18-140-63
Åsen 146-18-18
Åserud 106-246-47